קידום בגוגל

קידום בגוגל אולי נשמע פשוט (מה כבר יכול להיות מסובך בלקדם את האתר שלנו בגוגל?) אבל האמת היא שזו משימה מורכבת במיוחד. למעשה, העמוד הראשון בגוגל (מנוע החיפוש הפופולרי בעולם) כולל רק 10 מקומות ומכיוון שרוב האנשים לא מגיעים לעמוד השני, התחרות עזה ואף אכזרית.

יתרה מזאת – כאשר אנחנו מקלידים מילת מפתח כלשהי אנחנו למעשה מפעילים את האלגוריתם של גוגל. אלגוריתם זה כולל כ-200 פרמטרים שונים והוא סורק את האתרים השונים לפי המילים שהקלדנו, כך שנקבל רק את אלו הרלוונטיות עבורנו.

אמנם לכאורה אם נכלול באתר שלנו מילות מפתח רלוונטיות נעשה את העבודה, אבל תסמכו על גוגל שהוא יותר חכם מכם והוא משנה את הפרמטרים ואת חשיבותם כל הזמן. בנוסף, רוב הסיכויים שגם המתחרים שלכם משתמשים באותן מילות חיפוש כך שהעסק רק מסתבך.

ועוד לא דיברנו על עובדה אחת – המקום הראשון בגוגל לרוב זוכה לכניסה של 20-50% מהגולשים, המקום השני והשלישי לפחות ומהמקום הרביעי ומטה אתם כמעט ולא מעניינים אף אחד. ופה מדובר על העמוד הראשון כי לעמוד השני כאמור מגיעים מעטים אם בכלל (הסטטיסטיקה מדבר על 5% במקרה הטוב…)

 

אז מה עושים?

ההמלצה הכי טובה בתחום הקידום בגוגל היא פשוט להיות מקצועיים, למשל לכתוב תכנים רלוונטיים לנושא האתר שלכם, לכלול בהם מילות מפתח רלוונטיות, לדאוג לעדכון האתר באופן שוטף, להפוך אותו לנגיש, מהיר, קל לניווט ובעיקר ידידותי למשתמש.

אמנם שיטה זו דורשת זמן (שכמובן שווה ערך לכסף), מאמץ וגם ידע ולמרות שהיא נחשבת לחינמית אנחנו ממליצים לא לקחת סיכון ולשלם למומחים. כן, אולי תופתעו לדעת אבל יש אנשים שהמקצוע שלהם הוא קידום בגוגל בהתאם לכל הפרמטרים.

כי בינינו – גם אם תעשו את כל מה שהמלצנו, אין סיכוי שתעמדו בכל 200 הפרמטרים ותצליחו לעמוד בשתי מטרות העל של כל אתר : להגדיל את הטראפיק לאתר ולהחזיק מעמד במקום גבוה בגוגל לאורך זמן.

 

וזה לא הכל

אולי תופתעו לדעת אבל עד עכשיו דיברנו אל קידום בגוגל שהוא חינם לכאורה, כי ישנן דרכים נוספות לבצע קידום בגוגל שהוא בתשלום למשל: פרסום באמצעות מודעת Adwords שנמצאת במקום הכי בולט שיש – במרומי תוצאות החיפוש בדף הראשון בגוגל.

מודעה זו מבטיחה קידום אתרים על בסיס מילות מפתח באופן מידי, כך שהיא מתאימה לכן לצרכים ספציפיים כמו השקת האתר, הפנייה לדף נחיתה עם מבצע, מוצר או שירות חדש וכו'. עם זאת, קידום אתרים באופן הזה היא תורה בפני עצמה ומצדיקה הסבר נפרד כך שכדאי לחכות…

תגובה אחת בנושא “קידום בגוגל”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.